Discgolf je individuálna hra s lietajúcim tanierom – diskom, ktorá ponúka aktívne strávený voľný čas v prírode. Snahou hráča je dosiahnuť cieľ – discgolfový kôš/jamku na čo najmenší počet hodov. Pravidlá sú podobné ako pri klasickom golfe. Hráč začína hádzať na štarte – odhodisku (miesto presne určené v pláne ihriska) a ďalší hod začína z miesta kde disk dopadol. Vždy hádže ten hráč, ktorý je od koša najďalej. Hra končí vtedy, keď všetci hráči dostanú svoj disk do koša a zapíšu si počet hodov, na ktorý danú jamku zdolali. Spolu sa potom môžu presunúť k ďalšej jamke. Discgolfové ihrisko sa od golfového líši. Je na ňom viac prekážok ako napr. stromy, kríky, či výškové rozdiely, ktoré je potrebné prekonávať alebo sa im vyhnúť.

Čo k tejto hre potrebujem?

Všetko čo k hre potrebujete je disk. Pre základnú hru sa odporúčajú 3 typy diskov:

  • driver – na dlhé vzdialenosti,
  • mig-range – na stredné vzdialenosti
  • putter – na krátke vzdialenosti/presnosť

Ak disky ešte nevlastníte, môžete si ich požičať alebo kúpiť na našej recepcii. Recepcia sa nachádza v areáli lyžiarskeho strediska Jahodná – blok D (v zime sa tu nachádza lyžiarská škola). Pre pohodlnú hru Vám ešte odporúčame pevnú obuv.

Kde nás nájdete?

Discgolfové ihrisko sa nachádza v areáli lyžiarskeho strediska Jahodná. Stredisko leží 15 km od Košíc, čo je dostatočne ďaleko od ruchu mesta ale stále blízko na niekoľkohodinový výlet s rodinou, či priateľmi. Dostanete sa k nám autom i mestskou hromadnou dopravou – autobus číslo 14. Ak si chcete výlet predĺžiť, môžete k nám “vybehnúť” aj pešo, či na bicykli. Z Košíc sa k nám vedie červená a žltá turistická trasa. Obe lemuje cyklochodník. V areáli strediska nájdete recepciu a požičovňu diskov v bloku D (v zime sa tu nachádza lyžiarská škola). Tešíme sa na Vás!

Ihrisko

Ihrisko

Discgolfové ihrisko Jahodná tvorí 19 košov, 19 jamiek.

Vybrať si môžete z 3 okruhov:

    • Veľký okruh tvorí 18 košov, 18 jamiek.
    • Stredný okruh tvorí 12 košov, 12 jamiek.
    • Malý okruh tvorí 9 košov, 9 jamiek.

Otváracie hodiny a cenník

Discgolfové ihrisko otvárame 4.6.2024 o 9:30.

Discgolfové ihrisko je od 4.6.2024 otvorené každý deň od 9:00 do 19:00 hod.

Počet osôbCena
1 osoba/deň5 €
3 osoby/deň12 €
4 osoby/deň15 €

Požičanie jedného disku stojí 1 €.
Pre základnú hru sa odporúčajú 3 typy diskov:
driver – na dlhé vzdialenosti;
mig-range – na stredné vzdialenosti;
putter – na krátke vzdialenosti/presnosť.

Požičovňa

Ak ste discgolfoví nováčikovia a disky ešte nevlastíte, na recepcii discgolfu si ich môžete požičať. S výberom Vám radi poradíme. Recepcia sa nachádza v areáli lyžiarskeho strediska Jahodná – blok D (v zime sa tu nachádza lyžiarská škola).

Podmienky zapožičania:
1. Pri preberaní výbavy je potrebné podpísať preberací protokol.
2. Za požičanie diskov sa platí pri ich prevzatí.
3. V prípade straty disku hráč zaplatí sankciu 15 €

Kontakt