1. Discgolfový turnaj priniesol nečakaný výsledok

Discgolf je fyzicky nenáročný šport, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie. Súťažne aj nesúťažne si ho môžu spolu zahrať celé rodiny, priatelia aj kolegovia. O kráse súťaženia sa presvečili účastníci 1. Discgolfového turnaja, ktorý sa konal v sobotu, 6. júla, na Jahodnej.

Turnaj bol určený hlavne pre amatérov ale aj pre tých, čo už nejaký ten disk za život hodili.

Šestnásť hráčov sa v ranných hodinách prišlo registrovať, aby si v tento deň spoločne zasúťažili. Po registrácii im náš tréner, Lukáš Domonkoš, zo športového klubu Sky Up, vysvetlil pravidlá discgolfu a priučil technike hádzania. Nasledovalo rozdelenie do skupín, tzv. flight-ov. Hráči sa dostavili na nami určené jamky, z ktorých štartovali turnaj a po odznení zvukového signálu začala hra.

Discgolf, tak ako každý šport so sebou prináša radosť ale miestami aj frustráciu, keď veci nevyjdú podľa predstáv.  To všetko nechýbalo aj počas nášho turnaja. V obedňajších hodinách sa ale všetkým hráčom podarilo úspešne ukončiť 18-jamkový okruh. Výsledky sme dôkladne porovnali a turnaj vyhodnotili.

1. Discgolfový turnaj priniesol nečakaný výsledok. V mužskej divízii nastala na 1. mieste remíza. Napínavý, rozstrelový súboj sa odohral na jamke číslo jeden. Víťaz si trofej naozaj zaslúžil. Rovnako ako aj víťazi ostatných divízií, za čo im blahoželáme.

Hráči si vysúťažili trofej s logom Discgolf SWAM Jahodná, ktorá bola ako inak, plná jahôd.

Tešíme sa z úspechu 1. Discgolfového turnaja. Už teraz pracujeme na príprave ďalších podujatí.

Týmto Vás zároveň pozývame na dvojdňový PDGA C turnaj „SWAM Jahodná Cup“, ktorý sa uskutoční 3. – 4. augusta 2024.

Viac informácii o pripravovanom turnaji prinesieme čoskoro.

Tím DiscGolf SWAM Jahodná